سفارت ایران در استرالیا

سفارت ایران در استرالیا

کانبرا پایتخت کشور استرالیا است و در آن خانه فرماندار کل و مجلس کشور هم قرار دارد. از جمله شهرهای بزرگ استرالیا شهر سیدنی است که یکی از گران قیمت ترین شهرهای جهان هم به شمار می آید.

ملبورن هم از جمله شهرهای بزرگ است که گران قیمت هم هست. مردم استرالیا به زبان انگلیسی صحبت می کنند و می توان گفت که با گویش های مختلف استرالیایی صحبت می کند.

در این بخش می خواهیم شما را با سفارت ایران در استرالیا و به طور کل با نحوه وقت گرفتن از سفارت آشنا کنیم.

سفارت ایران در استرالیا

ساعات  مراجعه  حضوری  به سفارت جمهوری اسلامی ایران در کانبرا

سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 9 صبح الی 13:30 بعد از ظهر 

سفارت روزهای دوشنبه و جمعه نیز از ساعت 9:00 صبح الی 5:00 بعد از ظهر باز می باشد، اما در این دو روز خدمات کنسولی بصورت حضوری ارائه نمی شود.

ساعات  پاسخگویی تلفنی و دیگر راههای تماس

همه روزه از 9 الی 15:30 به جز شنبه و یکشنبه و تعطیلات رسمی

 • تلفن: 7000-6290-02

 • پیگیری مراسلات: 7000-6290-02

 • فکس:2825-6290-02

 • سایت سفارت ایران در استرالیا: http://www.canberra.mfa.ir/

 • آدرس سفارت ایران در کانبرا: 25 Culgoa Circuit, O’Malley ACT 2606

 • آدرس پستی: P.O. Box 705 , Mawson ACT 2607

 • توییتر سفارت ایران در استرالیا https://twitter.com/IraninAustralia

 • ایمیل سفیر: iranemb.cbr@mfa.ir

سفارت ایران در استرالیا همانطور که میدانید جز خاک این کشور محسوب می شود. همانطور که میدانید استرالیا یکی از پهناورترین کشور های جهان است که با حدود 7.686.850 کیلومتر مربع ششمین کشور بزرگ جهان به شمار می آید. اگر بخواهید استرالیا را از نظر وسعت مورد بررسی قرار دهید باید بگوییم که این کشور دومین کشور پهناور در اتحادیه کشور های همسود است

سفارت ایران در استرالیا و اطلاعات کنسولی

هموطنان عزیز اگر شما هم قصد انجام کارهای خود در سفارت ایران در استرالیا را دارید باید بدانید که میتوانید با مراجعه به سایت http://www.canberra.mfa.ir/ مراجعه کنید. این سایت هم به زبان فارسی قابل استفاده است و هم زبان انگلیسی. در صورتی که اطلاعات مورد نظر شما در سایت سفارش وجود ندارد شما باید به سامانه امور کنسولی و همچنین ایرانیان در وزارت امور خارجه مراجعه کنید.

سفارت ایران در استرالیا و پذیرش مدارک

شما میتوانید جهت اطلاع از تعرفه های مختلف کنسولی و همچنین نحوه پرداخت به سایت سفارت مراجعه کنید. دقت داشته باشید که همچنین میتواند به صورتی حضوری به این سفارت مراجعه کنید اما باید کارت اعتباری خود را برای پرداخت وجه به همراه داشته باشید. همچنین باید بدانید که برای ایمنی مدارک خود و عدم آسیب آن ها باید مدارک را توسط پاکت سفارشی بفرستید.

دقت داشته باشید که ضرورت ارسال یک عدد پاکت اضافه به همراه مدارک شما در واقع برای برگشت اصل مدارک است. دقت داشت هباشید که کردهای رهگیری مربوطه به را به طور حتم نزد خود نگه دارید. باید بدانید که در واقع در برخی از فرم های کنسولی، اینکه شما بتوانید مشخصات گذرنامه ای خود را وارد کنید در واقع صرفا با زبان فارسی پیش بینی شده است اما شما هم باید مشخصات گذرنامه ای را به زبان انگلیسی وارد کنید.

سفارت ایران در استرالیا و فرم های کنسولی

دقت داشته باشید که شما باید فرم های کنسولی را به دقت مورد بررسی قرار دهید و آن ها را با حوصله تکمیل کنید و به طور قطع هم باید شماره تماس و همچنین آدرس خود را برای مواقع ضروری درج کنید. حتما باید عکس های موردنیاز که برای خدمات کنسولی مورد استفاده می شود پشت نویسی کنید و آن ها را هم در محل فرمهای مربوط به محل الصاق عکس با چسب مایع متصل کنید.

پرچم ایران و استرالیا

سفارت ایران در استرالیا و تسریع کارها

اگر میخواهید کارهای خود را سریعتر در این زمینه انجام دهید باید نام، نام خانوادگی و همچنین شماره تلفن همراه و نوع درخواست خود را نیز به صورت خوانا روی پاکت بنویسید. اگر شما هم میخواهید اقدام به دریافت و همچنین بازگشت مدارک کنید باید بدانید که این کار در واقع توسط شماره تلفن همراهی که روی پاکت نوشته شده است از طریق پیامک به شما اعلام خواهد شد.

اگر شما هم به دنبال تایید وکالتنامه ها و همچنین گواهی های امضا و احراز هویت هستید باید به دنبال تعویض شناسنامه و یا صدور عکس هستید باید دقت داشته باشید که این کار را به صورت قانونی انجام دهید. ضمن اینکه متقاضیانی که میخواهند شناسنامه فرزندان زیر 15 سال خود را که در استرالیا متولد شده اند دریافت کنند باید فرم ها و همچنین وکالتنامه های مختلفی را در این زمینه پر کنند.

تایید مدارک تحصیلی در سفارت ایران در استرالیا

باید دقت داشته باشید که تایید مدارک تحصیلی و دانشجویی و همچنین مدارک درمانی از طریق سامانه تاک امکان پذیر است. همچنین امضای همسر هم برای رضایت خروج برای خانم های متاهل و همچنین امضای ولی برای افراد زیر 18 سال ضروری است و باید به تایید JP  برسد. آقایانی که میخواهند اقامت استرالیا را دریافت کنند همچنین باید اصل کارت پایان خدمت خود را ارائه دهند.

تمدید گذرنامه

شهروندانی که میخواهند در این زمینه گذرنامه خود را در سفارت ایران در استرالیا تمدید کنند و همچنین محل اقامت آن ها هم در گذرنامه نوشته شده است باید مهر خروج از کشور را از اداره گذرنامه دریافت کنند. دقت داشته باشید که مجددا ارائه اصل کارت پایان خدمت و همچنین رضایتنامه همسر  ضروری است.

بهتر است بدانید…

سفارت ایران در استرالیا برای افرادی که میخواهند در ایالت ویکتوریا کارهای مربوطه را انجام دهند در شهر ملبورن دایر شده است. همچنین رعایت حق تقدم در سفارت امری ضروری است که باید آن را برای تداوم و برقراری ارتباط رعایت کنید.

همچنین از هم وطن های عزیز درخواست می شود تا تنها در تاریخی که ذکر شده است نسبت به ثبت نام اقدام کنند.میتوان گفت تمامی تقاضایی ها که در تاریخ های خارج از تاریخ مشخص شده ثبت می شوند پاسخ داده نخواهد شد.

همچنین به اطلاع هموطنان عزیز رسانده می شود که در انواع سفرهای کنسولی خدماتی در سفارت ایران در استرالیا ارائه می شود شامل موارد زیر است:

 1. تنظیم انواع وکالتنامه هایی که در زمینه های مختلف ایجاد می شوند و همچنین اقرارنامه ها و رضایت خروج و تایید امضا انجام می شوند.
 2. انگشت نگاری هایی که برای دریافت انواع گواهینامه های سوء پیشینه ایجاد می شود.

تذکرات مهم در این زمینه سفارت ایران در استرالیا

مراجعه کنندگانی که در زمینه های مختلف میخواهند به سفارت ایران در استرالیا مراجعه کنند باید بدانند که مدارکی که لازم است را حتما به همراه داشته باشید. این اسناد می تواند شامل گذرنامه، شناسنامه و همچنین کارت ملی است. دقت داشته باشید که باید مدرک معتبر اقامت استرالیا را نیز به همراه داشته باشید.

شما میتوانید خدماتی که توسط کارتخوان ارائه می شود را مورد استفاده قرار دهید. همچنین می توان گفت که به منظور حفظ حقوقی که ثبت نام کنندگان می خواهند از آن استفاده کنند، سفارت ایران در استرالیا از پذیرش سایر افراد معذور است.

15 thoughts on “سفارت ایران در استرالیا

 1. Pingback: سرمایه گذاری در استرالیا برای ایرانیان | Smart Migration

 2. sadaf says:

  سلام من افغان هستم و نیاز به ویزای ایران دارم193 من خودم نمی تونم بیام کانبرا برای گرفتن ویزا ایا راخل دیگری دارین برای مشکل من و این که هزینه ی ویزا چه قدر هست من خودم توومبا بریزبین در استرالیا زندگی میکنم ولی واقعا نمی دونم را حل مشکلم چیه سفارت افغانستان در کانبرا رفتم پاسپورتمو تمدید نکردن چون گفتن به درد نمیخوره و چون خودم چندین سال در ایران زندگی کردم قبلا مدارک  به اسم تذگر ندادن برای همین پاسپورت بدون تذگر تمدید نمیشه من باید چی کار کنم لطفا راهنمایی کنین منو کسانی که افغان هستن و ساکن استرالیا هستن برای سفر در ایران چه مرحله ی را رفتن لطفا کمکم کنین ممنون

  • Admin says:

   سلام
   شما برای این منظور باید به سایت رسمی سفارت ایران در استرالیا مراجعه کنید.
   اطلاعات تماس سفارت ایران در این مقاله ذکر شده.
   ممنون

 3. سيد says:

  با اخترام
  من نه شناسنامه دارم نه پاسپورت هيج مدركي از ايران ندارم بجز اصل كارت ملي و پايان خدمت و مابقي كپي از شناسنامه و پاسپورت است براي گرفتن پاسپورت چگونهميتوانم اقدام كنم وقتي مداركم كامل نيست

  • Admin says:

   سلام
   شما برای این منظور باید به سایت رسمی سفارت ایران در استرالیا مراجعه کنید.
   اطلاعات تماس سفارت ایران در این مقاله ذکر شده.
   ممنون

 4. رضا ابراهیمی says:

  سلام من افغانستانی هستم
  من به مدت یک سال چند ماه در ایران بودم دوباره امدم استرالیا الان برای پرمنت ویزام سوء پیشینه خواستن چه کاری می تونم انجام بدم ممنون میشم پاسخ بدید

  • Admin says:

   سلام
   شما برای این منظور باید به سایت رسمی سفارت ایران در استرالیا مراجعه کنید.
   اطلاعات تماس سفارت ایران در این مقاله ذکر شده.
   ممنون

   • رضا says:

    ممنون از لطف شما
    اما من فرم یا پاسخی برای سوء پیشینه افرادی که اتباع هستن پیدا نکردم در مورد خود ایرانیان بود
    فرمی که مربوط به غیر ایرانیان باشه من ندید ممنون میشم راهنمایی کنید

    • Admin says:

     سلام
     شما برای این منظور باید به سایت رسمی سفارت ایران در استرالیا مراجعه کنید.
     این سایت متعلق به سفارت نیست.
     اطلاعات تماس سفارت ایران در این مقاله ذکر شده.
     ممنون

 5. رضا says:

  سلام
  من مدارکم برای سوء پیشینه می خوام بفرستم آیا میشه همراه در خواست سوء پیشینه در خواست ویزای ایران رو بفرستم با هم
  ممنون میشم از راهنمایی تون

  • Admin says:

   سلام
   شما برای این منظور باید به سایت رسمی سفارت ایران در استرالیا مراجعه کنید.
   این سایت متعلق به سفارت نیست.
   اطلاعات تماس سفارت ایران در این مقاله ذکر شده.
   ممنون

 6. صبا says:

  سلام
  نامزدم استرالیایی هست و نمیدونه باید چه مدارکی برای اینکه از وزارت کشور در ایران اجازه ازدواج بگیریم همراه خودش به ایران بیاره
  آیا سفارت ایران میتونه راهنمایی کنه؟

  • Admin says:

   سلام

   برای این مورد باید با خود سفارت ایران در کنبرا تماس بگیرید.
   اطلاعات تماس با سفارت در این صفحه هست.

 7. بابک says:

  سلام
  من میخوام یک وکالتنامه بلا عزل به برادرم بدم،درضمن رفیوجی هستم و پاسپورت ندارم،ولی کارت پایان خدمت و کارت ملی و شناسنامه دارم،میخوام بدونم با مدارکی که دارم می‌توانم وکالت بلاعزل بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *