ثبت شرکت در استرالیا چه راه هایی دارد؟

ثبت شرکت در استرالیا توسط اسمارت مایگریشن

ثبت شرکت در استرالیا در چهار قدم

امروزه افرادی که قصد سرمایه گذاری در استرالیا دارند یا میخواهند مهاجرت به استرالیا را تجربه کنند، ثبت شرکت را یکی از بهترین راه های اخذ اقامت استرالیا می دانند اما چرا؟

میتوان گفت که استرالیا برای افرادی که میخواهند مهاجرت به این کشور را تجربه کنند شرایطی را فراهم کرده است که شما از طریق آن میتوانید بدون دردسر اقامت استرالیا را دریافت کنید. برای اخذ این نوع ویزا نیاز به زمان زیادی برای صبر کردن نخواهید داشت و همچنین کسب و کاری معتبر را در این کشور راه اندازی خواهید کرد.

شهر سیدنی استرالیا

شرایط ثبت شرکت در استرالیا

اینطور گفته می شود که ثبت شرکت در استرالیا هم مانند تمامی اقدامات مربوط به مهاجرت قوانین خاصی دارد. در اینجا می خواهیم شما را با قدم به قدم ثبت شرکت در استرالیا آشنا کنیم پس با ما همراه شوید.

قدم اول در ثبت شرکت تصمیم گیری است

زمانی که میخواهید روند ثبت شرکت در استرالیا را آغاز کنید قدم اول این است که بتوانید از موسسه هایی که میتوانید در این زمینه اطلاعات جمع آوری کنید. شما در واقع قرار است که یک کسب و کار را در این کشور شروع کنید و اینطور نیست که بتوانید بدون هماهنگی و تفرک جلو بروید. بهتر است که پیش از هر اقدامی به بررسی کسب و کار مدنظرتان با نیازهای روز جامعه و خودتان بپردازید. این هماهنگی در نهایت باعث می شود که شما بتوانید روی عملکرد کسب و کار خود کنترل خوبی داشته باشید. شما برای اینکه بتوانید شرکت ثبت کنید باید یک مقدار مالیات بپردازید پس این بخش را نیز مدنظر داشته باشید.

الزامات قانونی، الزامات سلامت و همچنین ایمنی های مورد نیاز در کار، سطح مسئولیت هایی که شخص شما در قبال کسب و کار دارند نیز حائز اهمیت است. شما میتوانید در استرالیا به روش های مختلفی کسب و کار خود را آغاز کنید که از جمله آنها میتوان به 4 روش زیر اشاره کرد:

فعالیت های اقتصادی برای شخص حقیق

این نوع فعالیت های مربوط به زمانی می شوند که شما به عنوان یک شخص حقیقی، خودتان را به عنوان تنها مالک کسب و کار موردنظر معرفی خواهید کرد. در این حال باید بدانید که تمام مسئولیت های قانونی شغل مورد نظر بر عهده شما خواهد بود و در صورت بروز هرگونه مشکل نیز شما باید پاسخگو باشید.

البته ثبت شرکت در استرالیا به این روش مزایای اقتصادی بسیاری دارد که از جمله آن میتوان به تکی بودن سود اشاره کرد. سودی که شما از این کسب و کار به دست می آورید تمام متعلق به خودتان است و در نتیجه مالیات نیز تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

ثبت شرکت از طریق شراکت

یکی دیگر از راه های ثبت شرکت در استرالیا شراکت است. شما میتوانید با گروهی از افراد و یا نهاد ها اقدام به ثبت شرکت کنید. در این حال هم تمامی مسئولیت مربوط به شغل مورد نظر بر عهده شما و شرکای شما خواهد بود. ثبت شرکت در استرالیا از این طریق راحت و کم هزینه است و حتی شما میتوانید به آسانی سرمایه خود را افزایش دهید.

پرچم استرالیا

 نهادهایی که سرمایه شما را حفظ می کنند

برخی نهادهایی که در استرالیا وجود دارند، دارایی و یا درآمدی که دیگران دارند را حفظ می کنند. این نوع مراکز معمولا دارای امتیازات خاصی هستند که شما میتوانید از آن ها در زمینه پرداخت مالیات نیز کمک بگیرید. دقت داشته باشید که ثبت شرکت در استرالیا از این طریق باعث افزایش سرمایه شما خواهد شد و همچنین مسئولیت های کمتری را نیز برای شما خواهد داشت.

شرکت ها قانونی

یکی از آسان ترین راه هایی که میتوانید اقدام به ثبت شرکت در استرالیا کنید این است که نهادهای قانونی در این زمینه استفاده کنید که البته جنبه های قانونی هم در این زمینه از بخش های سهامی جدا خواهد بود. تاسیس این نوع شرکت ها در عین اینکه مسئولیت شما را به حداقل می رساند، فرآیند کسب و کار را نیز بسیار برای شما آسان خواهد کرد.

شما توسط ثبت این شرکت ها میتوانید سرمایه زیادی را برای خود جمع کنید و همچنین در قبال بدهی هایی که ممکن است پیش بیاید مسئولیت کمتری خواهید داشت.

قدم دوم برای ثبت شرکت در استرالیا دریافت کد اقتصادی است.

شما نمیتوانید به صورت قانونی یک کسب و کار را در استرالیا راه اندازی کنید مگر اینکه کد اقتصادی را دریافت کرده باشید. این کد اقتصادی معمولا 11 رقمی است و برای کسب و کار شما صادر خواهد شد. این کد در واقع به عنوان یک شناساگر دولتی در زمینه کسب و کار شما صادر خواهد شد.

اگر میخواهید کد اقتصادی را دریافت کنید باید موارد زیر را به طور کامل به دولت استرالیا ارائه دهید:

 • ریز اطلاعات شخصی خودتان
 • اطلاعات مربوط به کسب و کار
 • ریز اطلاعات شرکا(در صورتی که به صورت گروهی کار می کنید.)
 • دلایل شما برای درخواست این کد
 • اظهارنامه ای که نشان می دهد کسب و کار شما تایید شده است.
سرمایه گذاری در استرالیا

اقامت استرالیا از طریق ثبت شرکت

شما در نهایت میتوانید با ارائه این کد، کسب و کار خود را ثبت کنید. همچنین میتوانید برای مشاغلی که شامل سفارش کالا و همچنین خدمات و فرستادن صورتحساب ها می شوند، کسب و کار خود را به بقیه معرفی کنید. البته مالیات ها را نیز در این زمینه مدنظر داشته باشید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که درباره نام کسب و کار خود تصمیم بگیرید. این کار را باید پیش از اینکه به دنبال طراحی سایت و لوگو باشید انجام دهید چرا که در غیر این صورت باید نام کسب و کار مدنظرتان را تغییر دهید. اگر شما میخواهید لوگویی را طراحی کنید در واقع باید حق امتیازش را نیز ثبت کنید تا دیگران نتوانند کار شما را کپی کنند. اگر شما بخواهید میتوانید برای دریافت کد اقتصادی و همچنین نام کسب و کارتان میتوانید به صورت جداگانه و یا همزمان اقدام کنید.

قدم سوم؛ استعلام نام در سامانه های ASIC

زمانی که شما فعالیت های تجاری را ضمن ثبت شرکت در استرالیا انجام می دهید باید بدانید که نامی که انتخاب کرده اید در سامانه در دسترس است یا خیر.

قدم چهارم؛ ثبت شرکت در استرالیا!

زمانی که شما نام کسب و کار مدنظر خود را انتخاب کردید، باید در خدمات ثبت کسب و کار اقدام کنید تا بتوانید آن را برای خودتان حفظ کنید. در این حال میتوانید در وب سایتی که خدمات ثبت کسب و کار را دارد یک حساب کاربری را ثبت کنید و سپس درخواست خود را حفظ کنید. زمانی که شما این نوع کسب و کار را ثبت می کنید این باعث نمی شود که شما تمامی حقوق مربوط به آن را داشته باشید و تنها این نام برای شناسایی شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ثبت شرکت در استرالیا شاید یکی از آسان ترین راه های مهاجرت به این کشور باشد اما باز هم ریزه کاری های بسیاری دارد که اگر شما در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید ممکن است که با مشکل رو به رو شوید. بهترین کاری که میتوانید در این زمینه انجام دهید این است که با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید و از تمامی پیچیدگی های ثبت شرکت آشنا شوید. گروه مهاجرتی هوشمند، به شما در پروسه ثبت شرکت در استرالیا کمک خواهد کرد و هر آنچه باید بدانید را به شما خواهد گفت. شما همچنین میتوانید از مقاله سرمایه گذاری در استرالیا استفاده کنید. با مهاجرت هوشمند، هوشمند مهاجرت کنید.

2 thoughts on “ثبت شرکت در استرالیا چه راه هایی دارد؟

 1. کیوان says:

  سلام
  برای ثبت شرکت چه مقدار سرمایه لازم هست؟
  برای راه اندازی آرایشگاه چیکار کنیم؟
  یه آرایشکاه مشغول به کار را بخریم میشه؟

  • Smart Migration Group says:

   سلام
   سرمایه شما بسته به نیاز کشب و کاری داره که قصد دارید راه اندازی کنید.
   مبلغ خرید بیزینس بسته به مکان و اندازه اون بیزینس متفاوت هست.
   اگر برای ویزاهای کارآفرینی قصد اقدام دارید، بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار باید در بیزینس سرمایه گذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *