تاثیرات شیوع ویروس COVID-19 و محدودیت‌های ناشی از آن بر مسافران و دارندگان ویزاهای مختلف استرالیا

تاثیرات شیوع ویروس COVID-19 و محدودیت‌های ناشی از آن بر مسافران و دارندگان ویزاهای مختلف استرالیا

در شرایطی که دنیا تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا (COVID-19) قرار گرفته، یکی از موارد مهمی که باید به فکر آن باشید شرایط مهاجرتی خود در استرالیاست. اگر شما شهروند استرالیا نیستید و یا اقامت دائم استرالیا را ندارید، ممکن است که شرایط فعلی مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.

با لغو شدن اکثر پروازها و بسته شدن مرزهای بسیاری از کشورها، اگر شما با ویزاهای توریستی، دانشجویی و یا ویزاهای موقت دیگر در استرالیا هستید، باید برای آینده برنامه ریزی کنید.

اگر شما دارای یکی از ویزاهای موقت استرالیا هستید و هم اکنون خارج استرالیا به سر می‌برید، چه قبلا به استرالیا سفر کرده باشید، چه برای بار اول قصد ورود به استرالیا را داشتید و حتی اگر شما به عنوان دانشجو یا نیروی کار اسپانسر شده در استرالیا زندگی می‌کردید و برای تعطیلات به خارج از استرالیا سفر کرده باشید، باید بدانید که سفر و یا بازگشت شما به استرالیا با محدودیت‌هایی روبرو خواهد بود.

سرتیتر مطالب

کسانی که در داخل استرالیا هستند

دارندگان ویزاهای بیزینس ۱۸۸ (سرمایه گذاری در استرالیا)

ویزاهای ۱۸۸ (سرمایه گذاری در استرالیا) در اقامت موقت استرالیا هستند. به شما اکیدا پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که محدودیت های سفر به استرالیا اعمال می‌شود از سفر به خارج از استرالیا اجتناب کنید. با توجه به قوانین فعلی، اگر از استرالیا خارج شوید، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که به شما اجازه بازگشت به استرالیا داده نشود،‌ حتی اگر همسر و فرزندان شما داخل استرالیا بمانند.

بعد از دریافت ویزای ۸۸۸، می‌توانید به خارج استرالیا سفر کرده و به استرالیا بازگردید. ویزای ۸۸۸ اقامت دائم است و تا زمان نگارش این مطلب محدودیت های مسافرت شامل آن نمی‌باشد.

دارندگان ویزاهای ۴۸۹ (ویزای مهارت و تخصص مناطق کم جمعیت)

به شما نیز اکیدا پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که محدودیت های سفر به استرالیا اعمال می‌شود از سفر به خارج از استرالیا اجتناب کنید. ویزاهای ۴۸۹ یک ویزای موقت است. با توجه به قوانین فعلی، اگر از استرالیا خارج شوید، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که به شما اجازه بازگشت به استرالیا داده نشود،‌ حتی اگر همسر و فرزندان شما داخل استرالیا بمانند.

بعد از دریافت ویزای ۸۸۷، می‌توانید به خارج استرالیا سفر کرده و به استرالیا بازگردید. ویزای ۸۸۷ اقامت دائم است و تا زمان نگارش این مطلب محدودیت های مسافرت شامل آن نمی‌باشد.

دارندگان ویزاهای ۴۹۱ (ویزای مهارت و تخصص مناطق کم جمعیت)

همچون دارندگان ویزاهای ۴۸۹، دارندگان ویزای مهارت و تخصص ۴۹۱ باید تا زمانی که محدودیت های سفر به استرالیا اعمال می‌شود از سفر به خارج از استرالیا اجتناب کنند. با اینکه مدت ویزاهای ۴۹۱ پنج ساله می‌باشد، باید توجه داشته باشید که این ویزاها از نوع موقت هستند. با توجه به قوانین فعلی، اگر از استرالیا خارج شوید، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که به شما اجازه بازگشت به استرالیا داده نشود،‌ حتی اگر همسر و فرزندان شما داخل استرالیا بمانند.

برای شرایط شما، ویزاهای ۱۹۱ تا نوامبر ۲۰۲۲ فعال نخواند شد. پس توصیه می‌کنیم که برای سفر به خارج از استرالیا برنامه ریزی نکنید.

دارندگان ویزاهای توریستی و دانشجویی

اگر شما با یک ویزای موقت در داخل استرالیا هستید، باید تلاش کنید که شرایط اقامتی خود را به صورت قانونی حفظ کنید. اگر ویزای شما در حال منقضی شدن می‌باشد، حتما قبل از تاریخ انقضای آن برای یک ویزای جدید اقدام کنید.

افرادی که با ویزاهای توریستی در استرالیا به سر می‌برند، می‌توانند برای ویزاهای توریستی جدید اقدام کنند. کسانی که ویزاهای توریستی آنها شرط 8503 (No Further Stay) را دارد، باید قبل از درخواست ویزای جدید برای برداشته شدن این شرط درخواست دهند.

این افراد می توانند از طریق فرم ۱۴۴۷حذف شرط 8503  را درخواست کنند. پس از تکمیل این فرم می توانید آنرا برای ایمیل ارسال کنید NoFurtherStayWaiverRequest@homeaffairs.gov.au.

همچنین اگر ویزای توریستی شما شرط 8558 را دارا می‌باشد باید با اداره مهاجرت برای درخواست ویزای جدید در تماس باشید.

توجه داشته باشید که شرط 8531 (Must leave before visa expiry) از ویزاهای توریستی قابل حذف شدن نیست. اگر این شرط بر روی ویزای شما وجود دارد، در صورت ماندن در استرالیا بعد از تاریخ ویزا، اسپانسر شما با جریمه‌هایی از جمله مصادره شدن مبلغ ضمانت و ۵ سال محرومیت از اسپانسر شدن دوباره روبرو خواهد بود.

اگر ویزای دانشجویی شما در حال منقضی شدن است و شروط 8535 و یا 8534 (No Further Stay) را دارا می‌باشد، باید قبل از تاریخ انقضا برای ویزای جدید اقدام کنید. همانند ویزاهای توریستی، قبل از درخواست ویزای جدید، باید برای حذف شده شروط 8534 یا 8535 اقدام کنید.

دارندگان ویزاهای ۴۸۲ و ۴۵۷

ویزاهای ۴۸۲ از نوع ویزاهای موقت هستند. با توجه به قوانین فعلی، اگر از استرالیا خارج شوید، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که به شما اجازه بازگشت به استرالیا داده نشود،‌ حتی اگر همسر و فرزندان شما داخل استرالیا بمانند.

اگر شما شرایط تبدیل ویزاهای خود به ویزاهای اسپانسر کارفرما دائم مانند ۱۸۶ و ویزاهای ۱۸۷ را دارید، پیشنهاد می‌کنیم اقدامات لازم را شروع کنید و تا قبل از دریافت اقامت دائم به خارج از استرالیا سفر نکنید.

بعد از دریافت اقامت دائم، می‌توانید به خارج استرالیا سفر کرده و به استرالیا بازگردید. ویزاهای ۱۸۶ و ۱۸۷ اقامت دائم هستند و تا زمان نگارش این مطلب محدودیت های مسافرت شامل آن‌ها نمی‌باشد.

متقاضیان ویزاهای والدین ۱۴۳ و ۱۷۳

اگر شما در داخل استرالیا و منتظر صدور ویزای خود هستید، باید در داخل استرالیا بمانید. پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ وجه از استرالیا خارج نشوید تا ویزای اقامتی خود را دریافت کنید.

اگر ویزای درخواستی شما از نوعی ویزاهایی است که باید در هنگام صدور خارج استرالیا باشید باید به این بخش به دقت توجه کنید.

اگر ویزای درخواستی شما ویزاهای اقامت دائم است مانند ویزای ۱۴۳ والدین، شما می‌توانید بعد از پرداخت مبلغ آخر ویزا از استرالیا خارج شده و بعد از صدور ویزا وارد استرالیا شوید. ویزای ۱۴۳ اقامت دائم است و تا زمان نگارش این مطلب محدودیت های مسافرت شامل آن نمی‌باشد.

اگر ویزای درخواستی شما ویزاهای اقامت موقت است مانند ویزای ۱۷۳ والدین، شما باید پس از دریافت درخواست پرداخت مبلغ آخر از اداره مهاجرت، درخواست تعویق پروسه ویزا را دهید.

متقاضیان ویزاهای همسر ۳۰۹

اگر ویزای شما از نوع ویزاهای همسر موقت، ویزای ۳۰۹ می‌باشد، می‌توانید بعد از دریافت درخواست خروج از طرف سفارت مربوطه، از استرالیا خارج شده و بعد از صدور ویزا به استرالیا بازگردید. ویزاهای ۳۰۹ به دلیل اینکه فرد همسر یک شهروند و یا مقیم دائم استرالیا است (تا زمان نگارش این مطلب) از محدودیت های مسافرت به استرالیا مستثنی  می باشد.

اگر شما با ویزای ۳۰۹ در داخل استرالیا هستید، در صورت خروج از استرالیا می‌توانید دوباره به استرالیا بازگردید.

کسانی که خارج از استرالیا هستند

دارندگان ویزاهای موقت ۱۸۸ (سرمایه گذاری در استرالیا)

اگر ویزای ۱۸۸ شما به تازگی صادر شده است و یا شما قبل از آغاز محدودیت‌های مسافرت، برای تعطیلات و یا مقاصد کاری به خارج از استرالیا سفر کرده‌اید، باید توجه داشته باشد که این محدودیت‌ها شامل حال شما خواهد شد.

اگر بدون دریافت اجازه ورود اقدام به گذر از یکی از مرزهای هوایی و یا دریایی استرالیا کنید، دولت استرالیا قدرت خواهد داشت که ویزای شما را باطل کند. شما همچنین ممکن است شامل محرومیت برای درخواست ویزا در آینده شوید.

اگر قصد بازگشت به استرالیا را دارید، باید از طریق لینک زیر برای اجازه‌ی ورود اقدام کنید:

درخواست اجازه‌ی ورود
دارندگان ویزاهای ۴۸۹ و ۴۹۱

اگر شما دارنده یکی از ویزاهای ۴۸۹ و یا ۴۹۱ هستید، اگر برای اولین بار قصد ورود به استرالیا دارید و یا حتی اگر قبلا وارد استرالیا شده و اکنون برای تعطیلات و یا مقاصد کاری به خارج از استرالیا سفر کرده‌اید، باید توجه داشته باشد که برای بازگشت به استرالیا باید درخواست اجازه کنید. اگر دولت استرالیا به شما اجازه‌ی ورود ندهد، ‌نباید اقدام به ورود به استرالیا کنید.

اگر بدون دریافت اجازه‌ی ورود اقدام به گذر از یکی از مرزهای هوایی و یا دریایی استرالیا کنید، دولت استرالیا قدرت خواهد داشت که ویزای شما را باطل کند. شما همچنین ممکن است شامل محرومیت برای درخواست ویزا در آینده شوید.

اگر قصد بازگشت به استرالیا را دارید، باید از طریق لینک زیر برای اجازه‌ی ورود اقدام کنید:

درخواست اجازه‌ی ورود
دارندگان ویزاهای ۴۸۲ و ۴۵۷

اگر شما دارنده یکی از ویزاهای ۴۸۲ و یا ۴۵۷ هستید، اگر برای اولین بار قصد ورود به استرالیا دارید و یا حتی اگر قبلا وارد استرالیا شده و اکنون برای تعطیلات و یا مقاصد کاری به خارج از استرالیا سفر کرده‌اید، باید توجه داشته باشد که برای بازگشت به استرالیا باید درخواست اجازه کنید. اگر دولت استرالیا به شما اجازه‌ی ورود ندهد، ‌نباید اقدام به ورود به استرالیا کنید.

اگر بدون دریافت اجازه‌ی ورود اقدام به گذر از یکی از مرزهای هوایی و یا دریایی استرالیا کنید، دولت استرالیا قدرت خواهد داشت که ویزای شما را باطل کند. شما همچنین ممکن است شامل محرومیت برای درخواست ویزا در آینده شوید.

اگر قصد بازگشت به استرالیا را دارید، باید از طریق لینک زیر برای اجازه‌ی ورود اقدام کنید:

درخواست اجازه‌ی ورود
دارندگان ویزاهای توریستی و دانشجویی

دارندگان ویزاهای توریستی و دانشجویی برای ورود به استرالیا نیاز به اجازه‌ی ورود از طرف دولت استرالیا را دارند.

اگر بدون دریافت اجازه‌ی ورود اقدام به گذر از یکی از مرزهای هوایی و یا دریایی استرالیا کنید، دولت استرالیا قدرت خواهد داشت که ویزای شما را باطل کند. شما همچنین ممکن است شامل محرومیت برای درخواست ویزا در آینده شوید.

اگر قصد بازگشت به استرالیا را دارید، باید از طریق لینک زیر برای اجازه‌ی ورود اقدام کنید:

درخواست اجازه‌ی ورود
متقاضیان و دارندگان ویزاهای همسر ۳۰۹

پروسه پرونده‌ها در حال حاضر در حال انجام است. اگر ویزای ۳۰۹ شما صادره شده است و اگر هنوز صادر نشده، زمانی که ویزای شما صادر شود، می‌توانید به استرالیا سفر کنید و در کنار همسر خود باشید.

ویزاهای ۳۰۹ به دلیل اینکه فرد همسر یک شهروند و یا مقیم دائم استرالیا است (تا زمان نگارش این مطلب) از محدودیت های مسافرت به استرالیا مستثنی  می باشد.

سایر ویزاها

به طور کلی اگر ویزای شما یک اقامت دائم است، محرومیت‌های ورود به استرالیا شامل شما خواهد شد.

اگر ویزای شما یک ویزای موقت است، تنها در صورتی می‌توانید وارد استرالیا شوید که عضو درجه یک شهروند و یا مقیم دائم استرالیا باشید.

باید تاکید کنیم که با توجه به تجربه ما از زمان اعمال محدودیت‌های مسافرت، تنها اعضای خانواده درجه یک شهروندان استرالیا و مقیمان دائم می‌توانند با ویزاهای موقت وارد استرالیا شوند.

تعریف اعضای خانواده درجه یک به شرح زیر است:
 • همسر و شریک زندگی (پارتنر)
 • فرزندان
 • قیم قانونی

در هر صورت اگر شما اقامت دائم و یا حق شهروندی استرالیا را ندارید، قبل از ورود به استرالیا برای اجازه‌ی ورود اقدام کنید. حتی اگر فکر می‌کنید استثنا ها شامل شما می‌شود. از طریق لینک زیر برای اجازه‌ی ورود اقدام کنید.

درخواست اجازه‌ی ورود

15 thoughts on “تاثیرات شیوع ویروس COVID-19 و محدودیت‌های ناشی از آن بر مسافران و دارندگان ویزاهای مختلف استرالیا

 1. میرغفاری says:

  سلام و وقت به خیر. من ۳۱ ژانویه ویزای ۱۹۰ دریافت کردم و بعد با مشکلات کرونا مواجه شدیم و نتوانستم وارد استرالیا بشوم. باتوجه به محدودیت های جدید آیا برای دارنده ویزای ۱۹۰ مشکلی برای ورود وجود دارد و یا باید تا اتمام این محدودیت ها منتظر بمانم؟

  • Admin says:

   سلام
   ویزای ۱۹۰ ویزای اقامت دائم هست. فعلا اداره مهاجرت اعلام کرده کسانی که اقامت دائم دارن می‌تونن وارد استرالیا بشن.
   برای اینکه بتونید به صورت دقیق در مورد شرایط مخصوص خودتون اطلاعات دقیق بگیرید از طریق لینک زیر با اداره مهاجرت تماس بگیرید:

   درخواست اجازه‌ی ورود

 2. سهيلا says:

  سلام.
  در مورد شرايط ٨١٠٥ ويزاي دانشجويي مقطع دكترا باي ريسرچ سوال داشتم، ميشه لطفا بفرماييد چند ساعت در دوهفته اجازه كار دارن؟
  ممنون از توجهتون

  • Admin says:

   سلام
   کسانی که در مقطع کترای تحقیقاتی در حال تحصیل هستند اگر تحصیلاتشون رو شروع کردن، محدودیتی برای ساعت کار تحت شرط ۸۱۰۵ ندارن.

   اما اگر شرط ۸۱۰۴ روی ویزاشون باشه نباید بیشتر از ۴۰ ساعت در دو هفته کار کنند.
   8105 – Work restriction
   You must not work in Australia before your course of study commences.

   You must not work in Australia for more than 40 hours a fortnight when your course of study or training is in session. A fortnight means the period of 14 days commencing on a Monday.

   If you hold a subclass 500 visa or subclass 574 (Postgraduate Research) visa you can work unrestricted hours if:

   you are studying a masters by research or a doctorate degree and you have started your course, or
   the work is a registered part of your course

 3. امیر says:

  سلام
  نامزدم جداگانه برای ویزا ۴۷۶ اول سپتامبر ۲۰۱۹ اپلای کرده ولی هنوز ویزاش نیومده ممکنه این ویزا را با توجه به بالارفتن نرخ بیکاری ناشی از کورونا کلا حذف کنند؟ اگر این کارو کنند روی اپلیکشن فعلی هم حذف می شود؟

  من خودم پی آر و استرالیا هستم ، بنظرتون آیا برای ویزای نامزدی اپلای کنیم و بیخیال ویزا ۴۷۶ که فکر می کردیم زودتر میاد بشیم؟
  با تشکر

  • Admin says:

   سلام
   هنوز خبر جدیدی برای ویزاهای مختلف و تاثیر روی پروسه پرونده ها اعلام نشده. اگر موردی اعلام بشه ما حتما خبرش رو اعلام میکنید.

   در چند ماه قبل از مشکلات ویروس کرونا پروسه ویزاهای ۴۷۶ بسیاز افزایش پیدا کرده بود. این ویزاها که قبلا ظرف ۵-۶ ماه بررسی میشد در سیستم اداره مهاجرت پروسه های ۱۵-۱۷ ماه رو نشون میداد.

   به نظر میاد ویزاهای نامزدی و ازدواج در شرایط فعلی انتخاب های بهتری باشن. با توجه به محدودیت های مسافرت کسانی که ویزاهای موقت همسر دارن همچنان اجازه ورود به کشور رو دارن. و احتمال گرفتن اجازه برای کسانی ویزاهای نامزدی دارن وجود داره.

 4. مریم says:

  سلام . همسر من حدود یک سال پیش درخواست ویزای همسر دادند برای من.سوال من این هست که بخاطر شرایط فعلی ( کرونا) آیا روند پرونده های ما تا پایان این شرایط ب تعویق می افته؟ و سوال دومم اینکه اگر ب تعویق بیوفته ، آیا بعد از این شرایط هم دوباره صدور ویزا ها ،بدلیل خسارات مالی وارد شده ب استرالیا ، ب تعویق می افته؟

  • Admin says:

   سلام

   در حال حاضر از طرف دولت خبری مبنی بر تعلیق یا تعویق بررسی پرونده ها اعلام نشده.
   تجربه خودمون در مورد پرونده های موکلین نشون میده که هنوز ویزاهای همسر در حال بررسی هست و طی چند هفته گذشته چند مورد صدور ویزا داشتیم.

 5. مریم. says:

  سلام.مریم هستم ک آخرین پیغام رو دادم.مجددا از حضورتون سوال دارم ک درین دو هفته آیا باز هم موردی بوده ک ویزای همسر صادر شده باشه؟

 6. مریم says:

  سلام.آیا این تحلیل درسته که توی شرایط کرونا بخاطر بسته بودن ادارات، صدور ویزاها طول میکشه؟

  • Smart Migration Group says:

   سلام
   بستگی به نوع ویزا داره.
   بعضی ویزاهای که برای افراد در خارج از استرالیا هست با توجه به محدودیت های مسافرت به استرالیا در حالت تعلیق هست. البته پروسه پرونده ها انجام خواهد شد ولی ویزا صادر نخواهد شد تا مخدودیت های مسافرت برطرف بشه.

 7. *** says:

  سلام وقت بخیر
  آیا ویزای همسر بدون تأخیری درحال صدور هست و روند همیشگی رو طی میکنه؟ و میشه بفرمایید ویزای همسر چه مدت زمان میبره؟

  • Smart Migration Group says:

   سلام
   ویزاهای همسر برای موکلین ما در حال صدور هست.
   مدت زمان بررسی پرونده بین ۹ ماه تا ۱۸ ماه هست. بعضی پرونده های خاص ممکنه از این زمان بیشتر طول بکشه.

 8. مریم says:

  سلام . وقت شما بخیر
  حدود یک سال و شش ماه پیش همسر بنده ک شهروند استرالیا هستند درخواست ویزای همسر برای من دادند.در این ماه و ماه گذشته ایشون پیامی دریافت کردند مبنی بر اینکه ( پرونده شما در جریان است ) آیا این بدین معنی هست ک ویزا به زودی صادر میشه؟ یا یک پیام معمولی هست ؟ با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *