بررسی اجمالی مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

بررسی اجمالی مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

بررسی اجمالی مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج، یکی از راه های اخذ ویزای استرالیا است، اما اگر شما قصد دارید از این طریق به استرالیا مهاجرت کنید.

 پس قطعا لازم است شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج ، را کامل بدانید تا دچار مشکل و چالش نشوید با ما همراه باشید تا از آخرین شرایط مهاجرت به استرالیا از این طریق مطلع شوید.

خدمات پس از ورود به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

اگر شما قصد زندگی با یکی از افراد دارای اقامت دائم استرالیا را دارید می توانید درخواست ویزای ازدواج داشته باشید اما اخذ این ویزا مستلزم شرایط خاصی است. (برای توضیحات بیشتر صفحه اقامت استرالیا را مطالعه فرمایید)

  • شما باید با فردی که مقیم یا شهروند استرالیا یا واجد شرایط اقامتی نیوزلند است بطور قانونی و رسمی ازدواج کنید و بتوانید مدارک مستندی از این ازدواج ارائه کنید.
  • همسر شما در واقع اسپانسر شما برای اخذ ویزا می باشد، فردی که اسپانسر می شود باید بالای 18 سال سن داشته باشد.
  • فرد اسپانسر باید به دولت استرالیا متعهد شود  تا 2 سال از زمان اخذ اقامت دائم، تمام هزینه های اولیه زندگی همسرش را تامین نماید.
  • افرادی که در 5 سال گذشته خودشان اسپانسر این ویزا بوده اند یا توسط فرد دیگری اسپانسر شده اند نمی توانند درخواست اخذ ویزایمهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج را داشته باشند مگر تحت شرایط خاص

نکته مهم: شما و فردی که اسپانسر شما می شود برای اخذ ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج، باید اثبات کنید که رابطه شما حقیقی می باشد و صرفا برای اخذ ویزا نیست.

برای همین باید مدارک و مستندات متعددی مبنی بر رابطه قبل و بعد از ازدواج ارائه کنید.

شما چنانچه با فردی که مقیم یا شهروند استرالیا یا واجد شرایط اقامتی نیوزلند است نامزد هم باشید با ارائه مستندات محکم مبنی بر روابط نامزدی می توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید.

برای شما ویزای نامزدی 9 ماهه صادر می شود و شما باید در طی این 9 ماه بصورت قانونی و رسمی با فرد اسپانسر ( نامزد) ازدواج کنید در غیر اینصورت ویزای شما باطل خواهد شد.

همچنین قبل از ازدواج باید درخواست رسمی اخذ ویزای ازدواج را بدهید.

نکته: برای اخذ ویزای ازدواج، شما در داخل یا خارج از استرالیا می توانید درخواست ویزا کنید فقط نحوه درخواست و مدت زمان رسیدگی به پرونده متفاوت است.

در صورتی هم که ویزای موقت نامزدی را دریافت کردید می توانید خارج از استرالیا با نامزدتان ازدواج کنید.

چنانچه شما با ویزای ازدواج وارد خاک استرالیا شوید می توانید از بسیاری از مزایای رایگان شهروندان استرالیایی به آسانی استفاده کنید، اجازه کارتمام وقت و تحصیل را هم بدون هیچ گونه پیش شرطی خواهید داشت.

معمولا 2 سال بعد از ازدواج درصورتی که برای کارشناس اداره مهاجرت، زندگی مشترک و روابط زناشویی شما محرز شود واجد شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا می شوید.

شاید شما به مطالعه این صفحه علاقه داشته باشید:

سرمایه گذاری در استرالیا       وکیل مهاجرت به استرالیا        ویزای مهارت و تخصص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *